Udostępnij na Facebook
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław

Rowery

Wycieczka do Treblinki

3 października odbyła się kolejna wycieczka w ramach projektu „Cudze chwalicie swego nie znacie. Mazowsze. Tak”, który realizujemy dzięki środkom Starostwa Powiatu Wołomińskiego we współpracy z Sadowieńskim Klubem Sportowym i Zespołem Szkół im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce. Miała to być wycieczka rowerowa, ale pogoda popsuła nasze plany. Deszcz padał niemiłosiernie cały dzień. Choć nie na rowerach nie daliśmy się pogodzie i zrealizowaliśmy cel naszej wyprawy. A celem tym razem był obóz zagłady w Treblince. Nie bez powodu wybraliśmy to miejsce, wszak to Rok Janusza Korczaka, a Treblinka to miejsce, gdzie poszedł na śmierć z dziećmi ze swojego sierocińca. W strugach wody uczniowie klasy I Zespołu Szkół w Strachówce wędrowali w niezwykłym lesie. Zwiedzili również Muzeum. Po drodze nawiedzili także sanktuarium Trójcy Świętej w Prostyni.

 

Więcej…

Rajd rowerowy Doliną Liwca

W dniach 24-25 lipca 2012 roku odbył się drugi z kolei kilkudniowy rajd organizowany przez Stowarzyszenie Rzeczpospolita Norwidowska i Sadowieński Klub Rowerowy w ramach projektu "Cudze chwalicie, swego nie znacie. Mazowsze. Tak” sfinansowanego ze środków Starostwa Powiatu Wołomińskiego.

Więcej…

Rajd Doliną Liwca

Nudzisz się?! Nie wiesz, co zrobić z wolnym czasem?! Siedzisz bezczynnie w domu?!

Jedź z nami. Wyrusz na rowerze po przygodę. Zapraszamy.

Zaproszenie na II Rajd Rowerowy

Zaproszenie na II Rajd Rowerowy

Pierwsza wycieczka rowerowa

Pierwsza wycieczka rowerowa

W dniach 30. 04. - 02. 05. 2012 r. odbył siępierwszy rajd rowerowy w projekcie „Cudze chwalicie-swego nie znacie. Mazowsze. Tak”. Trasa rajdu wiodła przez Sterdyń, do Drohiczyna, Siemiatycze, św. Góra Grabarka, Mielnik, Janów Podlaski. Uczestnicy zwiedzili mnóstwo ciekawych miejsc m.in. unikalne jeziorka dystroficzne, rezerwat przyrody „Moczydło”, Sanktuarium Maryjne i Pałac Ossolińskich w Sterdyni, dolinę Bugu, pas bunkrów – Linię Mołotowa, stadninę koni i wiele innych. Pełna relacja na stronie www.zsstrachowka.pl

Więcej…

Więcej artykułów…


Zrealizowane projekty

Warto przeczytać: