Udostępnij na Facebook
Dzisiaj jest: 23 Luty 2024    |    Imieniny obchodzą: Romana, Izabela, Damian

Trzy kroki do sukcesu

Wycieczka na "Farmę iluzji"

Zakończeniem działań „Starszy brat, starsza siostra” była wycieczka wolontariuszy z klas VII-VII i ich młodszego „rodzeństwa” z  klas I-III na „Farmę iluzji”. Towarzyszyły im  nauczycielki-tutorki. Najpierw oglądaliśmy i poznawaliśmy różne przykłady zwodzenia naszego umysłu. W labiryncie luster, w chacie do góry nogami, w zakręconym tunelu pamięci, i wiele innych. Dzieci zastanawiały się dlaczego woda leci do góry, a piłeczki utrzymują się w powietrzu. Wiele emocji dostarczyła wszystkim przeprawa tratwą, a właściwie wyścig. Po obiedzie dzieci i młodzież bawiła się wspaniale na karuzeli, dmuchanych zamkach i w wielu innych kolorowych miejscach.

Więcej…

"Starszy brat, starsza siostra" - czwarte spotkanie

Czwarte spotkanie wolontariuszy i ich podopiecznych z klas I-III odbyło się w szkole. Dobrą okazją był Dzień Dziecka. Uczestnicy działań „Starszy brat, starsza siostra” malowali i grali w gry podwórkowe. Zajęcia przygotowali tutorzy projektu.

Więcej…

"Starszy brat, starsza siostra"- trzecie spotkanie

Trzecie spotkanie odbyło się on-line ze względu na trwającą pandemię i zdalne nauczanie. Mimo to wolontariusze mieli okazję podzielić się swoim doświadczeniem ze spotkań ze swoimi podopiecznymi, które w większości odbyły się za pomocą meetu.

Relacje wolontariuszy

Michalina i Natalia:

Mieliśmy około 8/9 spotkań. Na spotkaniach zwykle rozmawiamy, gramy w gry internetowe i oglądamy jakieś filmy. Na początku było ciężko, bo nie byłyśmy do tego projektu zbyt przekonane i Igor także był dosyć sceptycznie nastawiony, lecz teraz jest coraz lepiej i wszyscy czujemy się bardziej pewnie.

Gry - np. agario, kalambury na stronie skribblio Filmy - Dzieciak rządzi i Emotki

Najczęściej rozmawialiśmy o naszych zainteresowaniach np. co lubimy robić w wolnym czasie, jak nam minął dzień i ogólnie o szkole.

 

Starszy brat, starsza siostra - drugie spotkanie

 

23 lutego 2021 r.  odbyło się drugie, wspólne spotkanie uczestników projektu „Starszy brat, starsza siostra”, który jest częścią naszych działań w projekcie „Trzy kroki do sukcesu” realizowanego w partnerstwie ze Szkołą Podstawową im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce. Wolontariusze z klas ósmych i siódmych spotkali się w realu ze swoimi małymi podopiecznymi z klas I-III. Był czas na indywidualne rozmowy, gry planszowe, pomoc w nauce, spacer i zabawy sportowe. Wszystko za zgodą rodziców.  Mamy nadzieję, że za miesiąc również będziemy mogli się spotkać.

 

Więcej…

Pierwsze organizacyjne spotkanie "Starszy brat, starsza siostra"

8 grudnia 2020 r. odbyło się pierwsze spotkanie wolontariuszy (uczniów z klasy VIII i VII Szkoły Podstawowej w Strachówce)  i tutorów w projekcie „Starszy brat, starsza siostra”. Oczywiście online. Korzystamy z platformy Clasroom. Omówiliśmy założenia i cele projektu. Ustaliliśmy formy pracy. Zaplanowaliśmy pierwsze spotkania z młodszymi  uczniami z klas I- III. Już niebawem kolejne relacje.

Więcej…

Więcej artykułów…


Zrealizowane projekty

Warto przeczytać: