Udostępnij na Facebook
Dzisiaj jest: 16 Październik 2018    |    Imieniny obchodzą: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora

Projekt "Ja Obywatel"

III Powiatowy Turniej Debat Oksfordzkich

REGULAMIN I KARTA ZGŁOSZENIOWA DLA SZKÓŁ

Budujemy Orzeszkowo

 

W Orzeszkowie trwa budowa domów. Choć 1 czerwca  był dniem wolnym od szkoły na warsztaty "Wioska" przyszli najbardziej wytrwali uczestnicy. Niektórzy mają już świetnie wyposażone domy z kuchnią, łazienką i mebelkami, inni wstawiają drzwi i okna. To okazja, aby porozmawiać o tym, co jest potrzebne, aby wybudować prawdziwy dom i skąd wziąć na to fundusze.

Warsztaty "Wioska" odbywają sie w ramach projektu "Ja Obywatel" dzięki dofinansowaniu Funduszu Obywatelskiego Fundacji dla Polski

Więcej…

Projektujemy domy w Orzeszkowie

Kolejne zajęcia z grupą czwarto i piątoklasistów w ramach projektu „Ja Obywatel” za nami. Uczestnicy warsztatów „Wioska” rozpoczęli projektowanie domów, w których zamieszkają  ich modelinowe ludziki. Są wśród nich przedstawiciele różnych zawodów. Większość to młodzi ludzie w wieku od 20 do 30 roku życia. Choć w miasteczku zamieszka także pani, która jest już po pięćdziesiątce. Nasze miasteczko ma już nazwę. Uczestnicy zajęć w sposób demokratyczny spośród wielu propozycji wybrali Orzeszkowo.

Na zajęciach dzieci zdecydowały, że najlepszym ustrojem dla Orzeszkowa będzie demokracja. Wiedzą już, że miastem będzie rządziła rada miasta, a wykonawcą podjętych przez nią decyzji będzie burmistrz Orzeszkowa.  Ale wybory władz miasteczka jeszcze przed nami. Najpierw powstaną domy. To praca na kolejne spotkanie.

Więcej…

Warsztaty "Wioska"

Odbyły się pierwsze warsztaty pt. "Wioska". Grupa dzieci z klas IV - V Szkoły Podstawowej im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej  rozpoczęła pracę nad zbudowaniem miasteczka, w którym będą  mieszkać Pipsy. Ludziki zostały wymyślone przez dzieci. Mają imiona i nazwiska i cała swoją historię. Są młodzi i nieco starsi, mają przyjaciół, rodziny, psy, koty. Mają pasje, zainteresowania, wykonują różne zawody. Wyglądają bardzo różnie w zależności od pomysłu ich twórców. Jeszcze nie wiadomo w jakim miasteczku będą mieszkać i co w nim będzie. To okaże się na następnych spotkaniach, kiedy dzieci wybiorą nazwę miasteczka i zaczną budować domy.

Więcej…

Projekt "Ja Obywatel"

Nasz projekt „Ja Obywatel” znalazł się wśród 11 wyróżnionych i wspartych  dofinansowaniem projektów  w konkursie grantowym Funduszu Obywatelskiego Fundacji dla Polski. Zaplanowaliśmy działania, których celem jest podniesienie wiedzy w obszarze edukacji obywatelskiej. Działania skierowane są do różnych grup wiekowych. Na warsztaty „Wioska” zaprosimy uczniów klas IV - VI ze Szkoły Podstawowej im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej. Powiatowy Turniej Debat Oksfordzkich skierowany będzie do młodzieży klas VII i VIII szkól podstawowych i klas I szkól ponadpodstawowych. Odbędą się również trzy spotkania dla mieszkańców o Konstytucji i prawach obywatelskich.

PrzejdźZrealizowane projekty

Warto przeczytać: