Udostępnij na Facebook
Dzisiaj jest: 11 Grudzień 2018    |    Imieniny obchodzą: Waldemar, Damazy

Projekt "Ja Obywatel"

Trzecia debata II Powiatowego Turnieju Debat Oksfordzkich

Tym razem debatujące drużyny spotkały się w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Stanisławowie.

Więcej…

Druga debata w Powiatowym Turnieju Debat Oksfordzkich

27 listopada 2018 r. w Zespole Szkół im.  Wacława Sieroszewskiego w Kozłach odbyła się kolejna debata w ramach II Powiatowego Turnieju Debat Oksfordzkich.

Więcej…

Warsztaty debatanckie

Warsztatami debatanckimi 15 listopada  rozpoczęliśmy Powiatowy Turniej Debat Oksfordzkich. Pięciogodzinne warsztaty z uczestnikami turnieju poprowadziła Agata Gajda ze Szkoły Liderów programu Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. W spotkaniu wzięło udział dwudziestu uczniów, cztery drużyny: z Kozłów, Stanisławowa i dwie ze Strachówki z klas VIII i III gimnazjum z opiekunami. Spotkanie rozpoczęło się od zabaw integracyjnych. Młodzież poznawała sposób prowadzenia debaty oksfordzkiej, rolę i zadania mówców. W zespołach opracowywała argumenty i wystąpienia do pierwszej, ćwiczeniowej debaty „Młodzież polska nie angażuje się w życie publiczne”. Choć dla wszystkich uczestników było to pierwsze spotkanie z debatą oksfordzką, to poradzili sobie świetnie. Na zakończenie odbyło się losowanie par i stron,  po których wystąpią drużyny w pierwszym turniejowym starciu.

Powiatowy Turniej Debat Oksfordzkich odbywa się w ramach projektu "Ja. Obywatel" finansowany z Funduszu Obywatelskiego Fundacji dla Polski.

III Powiatowy Turniej Debat Oksfordzkich

REGULAMIN I KARTA ZGŁOSZENIOWA DLA SZKÓŁ

Budujemy Orzeszkowo

 

W Orzeszkowie trwa budowa domów. Choć 1 czerwca  był dniem wolnym od szkoły na warsztaty "Wioska" przyszli najbardziej wytrwali uczestnicy. Niektórzy mają już świetnie wyposażone domy z kuchnią, łazienką i mebelkami, inni wstawiają drzwi i okna. To okazja, aby porozmawiać o tym, co jest potrzebne, aby wybudować prawdziwy dom i skąd wziąć na to fundusze.

Warsztaty "Wioska" odbywają sie w ramach projektu "Ja Obywatel" dzięki dofinansowaniu Funduszu Obywatelskiego Fundacji dla Polski

Więcej…

Więcej artykułów…


Zrealizowane projekty

Warto przeczytać: