Udostępnij na Facebook
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław

Projekt "Ja Obywatel"

Wycieczka do Sejmu i Muzeum Polin

Nagrodą dla uczniów z trzech szkół z Kozłów, Stanisławowa i Strachówki za udział w II Powiatowym Turnieju Debat Oksfordzkich była całodniowa  wycieczka do Warszawy. Bardzo chcieliśmy, aby miała ona charakter edukacyjny i tematycznie związana była z kształtowaniem postaw obywatelskich, czyli główną ideą Funduszu Obywatelskiego. Dlatego głównym celem dzisiejszego wyjazdu był Sejm. Zanim jednak trafiliśmy na Wiejską udało nam się zwiedzić stałą wystawę w Muzeum Polin.

Więcej…

Zakończenie II Powiatowego Turnieju Debat Oksfordzkich

 

W piątek 14 grudnia odbyła się ostatnia debata w Powiatowym Turnieju Debat Oksfordzkich organizowanym przez nasze stowarzyszenie w ramach projektu „Ja. Obywatel”. W świetlicy Szkoły Podstawowej im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej spotkali się uczniowie z trzech szkół: Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Wacława Sieroszewskiego w Kozłach, Szkoły podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Stanisławowie i Szkoły Podstawowej w Strachówce. Debacie przysłuchiwało się ponad siedemdziesięciu uczniów z klas VIII i III gimnazjum.

Więcej…

"Polacy- naród wielki, społeczeństwo żadne"

W kolejnej debacie w II Turnieju Debat Oksfordzkich zmierzyły się dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej z klasy VIII i III gimnazjum. Tezy „Polacy naród wielki społeczeństwo żadne” bronili ósmoklasiści w składzie Alan Markiewicz, Aleksandra Szewczyk, Julia Ołdak, Karolina Wronka. Po stronie opozycji byli Oliwia Grodkowska, Weronika Wielgo, Monika Kukiełka, Martyna Czechowska.  Debatę prowadziła pani Mariola Orzechowska – marszałek debaty, czasu wystąpień mówców  pilnował ks. Mieczysław Jerzak. Zgromadzona publiczność zdecydowała, ze dzisiejsze zmagania wygrała strona propozycji.

O niepodległosci inaczej - spotkanie z Janem Wróblem

W świetlicy Szkoły Podstawowej w Strachówce 5 grudnia br. o niepodległości opowiadał uczniom, nauczycielom i zaproszonym gościom pan Jan Wróbel znany polski dziennikarz, publicysta, felietonista, nauczyciel, historyk. To było świetne, inspirujące spotkanie i spojrzenie na polską niepodległość z zupełnie innej strony. Mamy nadzieję, że w słuchaczach zostało pytanie ich niepodległość.

Trzecia debata II Powiatowego Turnieju Debat Oksfordzkich

Tym razem debatujące drużyny spotkały się w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Stanisławowie.

Więcej…

Więcej artykułów…


Zrealizowane projekty

Warto przeczytać: