Udostępnij na Facebook
Dzisiaj jest: 19 Maj 2024    |    Imieniny obchodzą: Mikołaj, Piotr, Urban

Konkurs "Opowiedz..."

Zapraszamy do obejrzenia naszego filmu, który jest podsumowaniem projektu "Kartka z kalendarza". Film otrzymał wyróżnienie w konkursie "Opowiedz..."  na etapie regionalnym przeprowadzonym przez Lokalną Grupę Działania "Równiny wołomińskiej" ośrodek lokalny programu "Działaj lokalnie"

Amnesty International - Maraton Pisania Listów

Maraton pisania listów w akcji Amnesty  International był jednym z najważniejszych wydarzeń w projekcie "Kartka z kalendarza". Uczniowie gimnazjum w Zespole Szkól w Strachówce (nasz partner w projekcie) przygotowali się do tego maratonu na warsztatach o Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.W trakcie kilku dni zarówno uczniowie, jak i dorośli napisali 213 listów, które wysłaliśmy do ambasad jedenastu krajów. Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas na napisanie listu w obronie drugiego człowieka, którego prawa są łamane. Dziękujemy Oliwii, Weronice, Ali i Bartkowi z klasy I, którzy zaangażowali się w przygotowanie i prowadzenie akcji.

Więcej…

Dzień Anioła

Ostatnim wydarzeniem w projekcie „Kartka z kalendarza” był „Dzień Anioła” Pomysłodawcą i organizatorem tego eventu były klasy IIIa i IIIb Publicznego Gimnazjum w Zespole Szkół im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce. 

Więcej…

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Kolejny event w ramach projektu „Kartka z kalendarza” przygotował samorząd szkolny Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum z pomocą opiekunów pani Iwony Gajdy i Marioli Orzechowskiej. Były to obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka.

Więcej…

Drugie warsztaty w Pracowni św. Mikołaja

Za nami drugie spotkanie w Pracowni św. Mikołaja. Chętnych do pracy było prawie pięćdziesiąt osób. Młodsza grupa robiła papierowe łańcuchy i wieńce pod czujnym okiem pani Basi i Iwonki, starsi ozdabiali choinki i robili gwiazdy, które następnie gimnazjaliści powiesili na szkolnym korytarzu. Karolina, Dominika i Weronika, przedstawicielki samorządu gimnazjum, postanowiły zrobić dla wszystkich słodkie małe co nie co, piekły pyszne gofry z dżemem i bitą śmietaną.

Więcej…

Więcej artykułów…


Zrealizowane projekty

Warto przeczytać: