Udostępnij na Facebook
Dzisiaj jest: 23 Luty 2024    |    Imieniny obchodzą: Romana, Izabela, Damian

Zagospodarowanie przestrzeni szkolnej na pracownię

Nasz Mały Teatr

 

Bardzo dziękujemy Fundacji BGK. Dzięki Państwa funduszom otwiera się nowy rozdział w naszej artystycznej działalności

Wielki finał

W dniu 26 czerwca br. w Szkole Podstawowej im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce odbyło się uroczyste otwarcie profesjonalnej sceny teatralnej. Poświęcenia i przecięcia wstęgi dokonał biskup ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej ks. Romuald Kamiński. Towarzyszył mu starosta powiatu wołomińskiego pan Adam Lubiak, pani Hanna Skrzypczak naczelnik  Wydziału Edukacji i Kultury starostwa powiatu wołomińskiego. Scena powstała dzięki funduszom Fundacji BGK. Grant w wysokości 30.000 zł. pozyskaliśmy w ramach programu Moja Mała Ojczyzna IV na projekt „Zagospodarowanie przestrzeni szkoły na pracownię teatralną. Nasz Mały Teatr”. Przez wiele miesięcy trwały prace koncepcyjne, które wziął na siebie Sebastian Radzio nauczyciel jęz. angielskiego, przewodniczący Komisji Oświaty i Kultury Rady Gminy Strachówka. Pierwsze prace, czyli postawienie sceny, wykonał pan Ryszard Radzio, świetny fachowiec,  któremu serdecznie dziękujemy. Ostatnim etapem było postawienie konstrukcji i zawieszenie kurtyn. Jednym z działań w ramach projektu było przygotowanie inscenizacji ślubnych zwyczajów szlacheckich. Powiązaliśmy to z naszą sztandarową imprezą „Vademecum – w korowodzie weselnym rodziców Cypriana Norwida” i tak w sobotę 26 czerwca na deskach Naszego Małego Teatru odbyła się premiera spektaklu „Niech w Tobie okruch tego dnia zostanie” przygotowana przez panią Emilię Badurek i absolwentów SP w Strachówce. Następnie wszyscy goście zaproszeni zostali na poczęstunek przygotowany przez KGW i wolontariuszy. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w jakikolwiek sposób w realizację projektu. Mamy nadzieję na wiele wspaniałych przedstawień w naszym teatrze.

O projekcie "Zagospodarowanie przestrzeni szkolnej na pracownie teatralną. Nasz mały teatr"

„Zagospodarowanie przestrzeni szkolnej na pracownię teatralną. Nasz mały teatr”

Stowarzyszenie Rzeczpospolita Norwidowska  podpisało umowę z Fundacją BGK im. J.K. Steczkowskiej na realizację projektu „Zagospodarowanie przestrzeni szkolnej na pracownię teatralną. Nasz mały teatr”  ramach programu Moja Mała Ojczyzna, IV edycja 2020.  Projekt realizowany jest we współpracy ze Szkła Podstawową im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce.

W projekcie zaplanowano:

  1. Zagospodarowanie przestrzeni szkolnej na pracownię teatralną, miejsce niekonwencjonalnej nauki, spotkań uczniów, rodziców, seniorów, społeczności lokalnej. W tym:
  • Budowę podestów scenicznych
  • Zakupu kurtyny, lambrekinu sceny
  • Zakup krzeseł rozkładanych
  • Zakup akcesoriów teatralnych
  1. Warsztaty teatralne. Przygotowanie przedstawienia
  2. Uroczyste zakończenie projektu z udziałem mieszkańców . Premiera przedstawienia.


Zrealizowane projekty

Warto przeczytać: