Udostępnij na Facebook
Dzisiaj jest: 23 Luty 2024    |    Imieniny obchodzą: Romana, Izabela, Damian

200. Rocznica urodzin Cypriana Norwida

Upamiętnienie 40 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego

 

40-lecie wprowadzenia stanu wojennego w Polsce i założenia NSZZ RI "Solidarność" w gminie Strachówka uczciliśmy spotkaniem ze świadkami historii. Dyskusję panelową z byłymi starostami Kazimierzem Rakowski, Konradem Rytlem, założycielami Solidarności" w Strachówce Józefem Kapaonem i Kazimierzem Orzechowskim prowadził Marcin Ołdak. Przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy VIII b przygotowała pani Emilia Badurek. Uroczystości towarzyszyła wystawa "Norwid odczytany" autorstwa Grażyny Kapaon. Wręczyliśmy nagrody w konkursie literackim "Norwid odczytany". Zwieńczeniem spotkania był koncert "Wolność", w którym wystąpił Piotr Kajetan Matczuk, lider zespołu Piramidy. Wydarzenie było również podsumowaniem Roku Norwidowskiego w naszej szkole

Więcej…

Zapraszamy

XIII Konkurs Norwidowski - szkoły średnie

 

Więcej…

Konkurs literacki „Norwid odczytany”

Regulamin konkursu literackiego „Norwid odczytany”
Karta zgłoszeniowa

XIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Cypriana Norwida

Zobacz transmisję z konkursu na YOUTUBE

Na mapie wydarzeń  związanych ze świętowaniem dwusetnej rocznicy urodzin Cypriana Norwida w Roku Norwidowskim nie mogło zabraknąć  XIII Powiatowego Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości Cypriana Norwida organizowanego przez naszą szkołę. Odbył się on  28 października 2021 r.  Na nasze zaproszenie odpowiedziało 16 szkół podstawowych z powiatów: wołomińskiego, mińskiego, węgrowskiego, wyszkowskiego, legionowskiego, ale ostatecznie z powodów związanych z Covidem mogło przyjechać do nas tylko 10 szkół.

Więcej…

Więcej artykułów…


Zrealizowane projekty

Warto przeczytać: