Udostępnij na Facebook
Dzisiaj jest: 23 Luty 2024    |    Imieniny obchodzą: Romana, Izabela, Damian

Aktualności

Animacja poklatkowa o Norwidzie

Zapraszam do udziału w XIII Konkursie Norwidowskim

Konkurs odbędzie się 24 listopada 2021 r.

Zaproszenie

Regulamin

Materiały do wydruku dla uczestników. Są to 4 pliki PDF, chronione hasłem załączonym

w regulaminie oraz wykaz utworów poety dostępny poniżej.

Kliknij, aby pobrać materiały do wydruku

Wykaz utworów poety

TRANSMISJA NA ŻYWO

Podziękowania od Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności

 

Nasze stowarzyszenie jako jeden z celów zapisanych w swoim statucie ma współpracę i działanie na rzecz rozwoju wspólnoty lokalnej oraz wspieranie rozwoju edukacji. Naszym oczywistym partnerem jest Szkoła Podstawowa im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce. Wszystkie projekty, które realizowaliśmy były skierowane do uczniów i nauczycieli.

2 grudnia 2019 r. podczas wizyty Andrew Nagorskiego  - Przewodniczącego Rady Dyrektorów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, wielokrotnie nagradzanego amerykańskiego dziennikarza i pisarza, Grzegorza Jędrysa - Dyrektora Przedstawicielstwa PAFW w Polsce i Joannę Lempart Dyrektora Programowego PAFW w Szkole Podstawowej w Strachówce za tę współpracę i ponad dziesięcioletnią działalność Stowarzyszenie Rzeczpospolita Norwidowska otrzymało szczególny dyplom. Podziękowania z rąk samego Dyrektora  Przedstawicielstwa PAFW w Polsce Grzegorza Jędrysa  to dla nas ogromne wyróżnienie, niezwykły honor i zobowiązanie na przyszłość. Bardzo dziękujemy.

Więcej…

Konkurs plastyczny "Portret mojego Dziadka" i "Portret mojej Babci" B

Więcej…

Nagroda

Wzięliśmy udział w I Giełdzie Projektów Edukacji Kulturalnej zorganizowanej przez Marecki Ośrodek Kultury, Mazowiecki Instytut Kultury i Starostwo Powiatowe w Wołominie.  Giełda miała formułę konkursu. Do konkursu organizatorzy dopuścili 16 z 26 zgłoszonych projektów, które były realizowane na terenie powiatu wołomińskiego. Najlepsze trzy projekty zgłoszone i zaprezentowane przez instytucje kultury, organizacje pozarządowe, szkoły i placówki oświatowe wybrała publiczność zgromadzona 20 września w Pałacu w Chrzęsnem.

Nasz projekt „Moja i Twoja historia” i jego kontynuacja „Wędrujący Norwid” znalazł uznanie publiczności i otrzymał trzecią nagrodę.  Jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi. Bardzo dziękujemy za wiele ciepłych słów uznania i podziwu dla naszej pracy.

Dziękujemy Mareckiemu Ośrodkowi Kultury za zaproszenie i gratulujemy świetnego pomysłu.  Częścią wydarzenia była również premiera spektaklu „Album snów wg Miłosza” przygotowanego przez amatorski teatr MOK. Polecamy.

Więcej…

RzN AD 2018, czyli Andrew Ferrie i Rzeczpospolita Norwidowska

W wigilię największego polskiego święta narodowego winien jestem pracę swego czoła, serca, wiary i rozumu poświęcić człowiekowi z imieniem, nazwiskiem i obliczem Andrew Ferrie. Jest Szkotem, z Dundee, który poznał czas strasznej wojny, ale i skądinąd wielką miłość do naszego kraju. Opowiedział o niej - o czasie, miłości i ich osobowym przeżyciu/doświadczeniu - sam osobiście, wierszami. Zaświadczył! Dał świadectwo wobec świata całego! Jego świadectwo życia – wiary, miłości - stało się motorem mojego pisania dzisiaj. Droga-prawda-życie i piękno-dobro-prawda są trójcą, nigdy nie chodzą rozdzielone, w osamotnieniu. Nie same wiersze pchają mnie do pisania, dzisiaj. Andrew Ferrie jest pradziadkiem naszego wnuka Bena, Benjamina Kapaona z Glasgow.

Więcej…

Publikacja "Ja to,co śpiewam, żyję, i boleję"

Właśnie ukazała się długo oczekiwana przez nas kolejna publikacja, która  powstała z naszej inicjatywy. Są to referaty norwidologów pani prof Jadwigi Puzyniny, prof Anny Kozłowskiej i dr Magdaleny Woźniewskiej-Działak, dr Tomasza Korpysza oraz tekst  Józefa Kapaona członka stowarzyszenia i kalendarium  projektów Stowarzyszenia Rzeczpospolita Norwidowska.  Referaty wygłoszono na organizowanej przez nas konferencji pod  tytułem "Ja to, co śpiewam, żyje - Cyprian Norwid dialog z życiem i światem współczesnym AD 2017" w Pałacu w Chrzęsnem w marcu 2017 r.  Publikacja  wydana została ze środków Powiatu Wołomińskiego, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy nie tylko miłośników Norwida do zapoznania się z publikacją dostępną u nas.

Z przewodnikiem na szlak Rzeczpospolitej Norwidowskiej

Już niedługo wiosna. Najlepszy czas na szkolne wycieczki. Stowarzyszenie Rzeczpospolita Norwidowska zaprasza na szlak po Rzeczpospolitej Norwidowskiej, miejscach związanych z Cyprianem Norwidem i jego rodziną. Pomoże Wam w tym przewodnik turystyczny, kolejna nasza publikacja. Wydana została  ze środków powiatu wołomińskiego  w projekcie  "Przewodnik turystyczny.Rzeczpospolita Norwidowska".

W pracowni św. Mikołaja

Nasze stowarzyszenie we współpracy ze Szkolnym Kołem Caritas w Szkole Podstawowej im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce organizuje warsztaty "W pracowni świętego Mikołaja". Przygotujemy pierniki i ozdoby świąteczne, które zostaną sprzedane na kiermaszu bożonarodzeniowym. Pieniądze zostaną przeznaczone jak co roku na paczki świąteczne dla seniorów z gminy Strachówka.

Warsztaty scrapbookingu

Chcesz zrobić z nami kartkę dla bliskich z okazji Świąt Bożego Narodzenia? zapraszamy na warsztaty scrapbookingu z panią Olgą Pakułą.

Więcej artykułów…


Zrealizowane projekty

Warto przeczytać:

Statystyki

Odsłon : 897003