Udostępnij na Facebook
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław

Duży, mały - pomagamy

"Opowieść wigilijna" i Królewskie Ogrody Światła

Uczestnicy projektu „Starszy brat, starsza siostra”, wolontariusze –gimnazjaliści, ich mali podopieczni i tutorzy wzięli udział w wycieczce do Warszawy.  W programie było świąteczne przedstawienie „Opowieść wigilijna”  Karola Dickensa w Teatrze Lalka,  wizyta w Królewskich Ogrodach Światła  i mapping  „Powrót króla”  w Pałacu w Wilanowie.  

Więcej…

Piernikowe popołudnie

Wolontariuszki i ich mali podopieczni, tutorki i uczniowie klas młodszych spotkali się w piątkowe popołudnie  27 listopada na wspólnym pieczeniu pierników.

Więcej…

Zakończenie projektu "Duży, mały-pomagamy"

Zakończyliśmy projekt „Duży, mały – pomagamy” Na spotkanie zorganizowane przez Szkolne Koło Caritas do świetlicy Zespołu Szkół w Strachówce przybyli zaproszeni goście i wolontariusze. Byli wśród nich wójt gminy Strachówka Piotr Orzechowski, sekretarz gminy Krzysztof Jezierski, seniorki z Koła Gospodyń Wiejskich ze Strachówki i Równego, członkowie Stowarzyszenia Rzeczpospolita Norwidowska, nauczyciele pełniący w projekcie rolę tutorów, wolontariusze – gimnazjaliści i ich mali podopieczni z klas I-III szkoły podstawowej, rodzice.

Więcej…

Andrzejkowy podwieczorek z babcią i dziadkiem

Zapomniane relacja z andrzejkowego podwieczorku z babcią i dziadkiem. Podwieczorek odbył się 25 listopada w świetlicy Zespołu Szkół w Strachówce. W spotkaniu wzięli udział seniorzy i wolontariusze uczestniczący w projekcie "Starszy brat, starsza siostra"  i Szkolnego Koła Caritas. Pani Basia przygotowała wiele ciekawych wróżb andrzejkowych, a seniorzy opowiedzieli dzieciom o straych zwyczajach andrzejkowych.

Pieczenie pierników i malowanie świątecznych toreb

Odbyło się kolejne spotkanie wolontariuszy z programu „Starszy brat, starsza siostra” . Gimnazjaliści  i ich mali  podopieczni z klas I-III oraz inni członkowie Szkolnego Koła Caritas przygotowywali świąteczne pierniki, malowali bawełniane torby.

Więcej…

Więcej artykułów…


Zrealizowane projekty

Warto przeczytać: