Udostępnij na Facebook
Dzisiaj jest: 23 Luty 2024    |    Imieniny obchodzą: Romana, Izabela, Damian

Moc emocji - warsztaty klas VII - VIII

 

W ramach projektu „Uważność kluczem do sukcesu udało się nam, mimo zdalnego i hybrydowego nauczania zorganizować warsztaty o emocjach dla klas VII i VIII. Po roku izolacji takie zajęcia szczególnie dla nastolatków okazały się bardzo potrzebne. Czterogodzinne warsztaty dla każdej z czterech klas prowadziły sprawdzone trenerki, aktorki pani Grażyna Kopeć i Natalia Leszczyńska.

Moc emocji - warsztaty dla klas IV-VI

Warsztaty o emocjach „Moc emocji” odbyły się online na platformie Classroom Prowadziły je Natalia Leszczyńska i Grażyna Kopeć. Uczestnicy byli bardzo aktywni mimo nietypowej formy. Wielu uczniów pytało, czy będzie więcej takich zajęć i czy tak nie mogłoby być na wszystkich lekcjach. Bardzo się cieszymy.

Więcej…

Pierwsza Okazja Edukacyjna i warsztaty o emocjach dla klas 0-III

W ramach projektu „Uważność kluczem do sukcesu” 15,16 i 17 marca  odbyły się pierwsze Projektowane Okazje Edukacyjne dla klas 0-III. Tematem różnorodnych działań  były emocje. Przygotowaliśmy się do nich starannie. Ważny był efekt zaskoczenia i wzbudzenia u dzieci zainteresowania. Kilka dni wcześniej na chodniku przy szkole pojawiły się emotki emocji. W poniedziałek   rano wychowawcy odczytali dzieciom list zapraszający do podróży przez świat emocji. Poprowadziły przez niego  Natalia Leszczyńska i Grażyna Kopeć aktorki ze Stowarzyszenia Pedagogów Teatru i Klaudiusz artysta plastyk.  Wędrówka rozpoczęła się od wysłuchania pierwszej bajki z cyklu „Bajki na pomoc”.  Była piosenka, nadawanie nowych imion i rysowanie znaku przynależności do grupy.  W ciągu dwóch dni, w pięknie zaaranżowanej przestrzeni dzieci doświadczały i mówiły o radości, smutku, złości, obrzydzeniu, lęku.  Ćwiczyły uważność, rozmawiały o tym jak radzić sobie z emocjami, tworzyły kukiełki emocji. Trzeciego dnia z wychowawcami kontynuowały poznawanie siebie przez różne zabawy i podsumowanie poniedziałkowych i wtorkowych doświadczeń. Wszyscy jednogłośnie orzekli, że chcieliby, aby tak wyglądała szkołą codziennie.

 

Więcej…

Po wykładach dla Rodziców

1 i 8 marca 2021 r. odbyły się wykłady dla rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce prowadzone przez Annę Czubę psycholog i psychoterapeutę uczestniczyło w nich ponad sześćdziesiąt osób. Uczestnicy dowiedzieli się „ Jak wspierać dzieci w nauce zdalnej?”  i „Jak zachęcać dziecko do współpracy i jak doceniać?”.  Zostały bardzo dobrze przyjęte przez rodziców i nauczycieli. Przed nami warsztaty o emocjach  dla chętnych rodziców.

 

Więcej…

Warsztaty o emocjach dla Rodziców

Zapraszamy Rodziców uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce na warsztaty pt. "Uczucia i emocje - jak pomóc sobie i dziecku"

Więcej artykułów…


Zrealizowane projekty

Warto przeczytać: