Udostępnij na Facebook
Dzisiaj jest: 24 Styczeń 2021    |    Imieniny obchodzą: Felicja, Rafał, Tymoteusz

Drugie warsztaty Uważności -Mindfulness

Dzisiaj, 9 grudnia odbyło się drugie spotkanie nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej  na warsztatach uważności.  Nie jest łatwo zmobilizować się, aby kolejne dwie godziny spędzić przed monitorem komputera. Jednak te warsztaty są inne niż wszystkie. Nie chodzi w nich o zdobywanie kolejnej wiedzy, aby poprawiać warsztat pracy nauczycielskiej. Chodzi o to, abyśmy spotkali się sami z sobą, ćwiczyli uważność i życzliwość do siebie samych. Pani Ewa Ostrowska poprowadziła nas dzisiaj przez ćwiczenie  kierowania uwagi na oddech, życzliwości i skanowania ciała. W trakcie i po warsztatach wiele osób mówiło, jak ważne dla nich są to warsztaty, że wreszcie robią coś dla siebie. Maja okazję do głębokiego odpoczynku, relaksu, ćwiczenia zachwytu i uważności. Przed nami trzy tygodnie samodzielnych ćwiczeń, a po Nowym Roku kolejne spotkania.

Warsztaty mindfulness

2 grudnia 2020 r. rozpoczęliśmy warsztaty dla nauczycieli z uważności, czyli mindfulness. Uważność to kompetencja przyszłości. Jej opanowanie jest niezbędnym elementem przygotowania uczniów do radzenia sobie z trudnościami w życiu i zachowania dobrostanu. Na warsztatach zajmiemy się  takimi tematami jak: łagodzenie emocji, kierowanie własną uwagą i skupianie uwagi, uświadamianie sobie i akceptowanie własnych reakcji odczuć fizycznych, myśli, emocji. Nauczyciele poznają sposoby pracy z dziećmi, aby nauczyć je jak oswoić własne myśli, koncentrować uwagę na oddechu i odkrywać,  jak to wpływa na samopoczuciu, jak oswoić własne myśli, jak odkryć własne zalety. Chcemy dzięki temu wyeliminować nerwowość, rozkojarzenie i nadpobudliwość uniemożliwiające uczenie się uczniów i sprawne prowadzenie lekcji. Trening oddechowy, ruchowy i mentalny pomoże łagodzić złość, smutek i inne trudne emocje.

Warsztaty prowadzi pani Ewa Orłowska z Fundacji Edumind

 

Więcej…

Zaproszenie na wykład Anny Czuby

Zapraszamy rodziców Szkoły Podstawowej im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce na wykład pani Anny Czuby pt. "Lęki, obawy, niepokoje Rodziców w czasie pandemii" 7 grudnia 2020 r. godz. 18:00 Spotkanie na platformie Zoom

Warsztaty tutoringu

Przez cały listopada nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce brali udział w warsztatach  z tutoringu, które prowadziła Małgorzata Lelonkiewicz -  coach, tutor programu Liderzy PAFW i Szkoły Edukacji. Przygotowywali się w ten sposób do pełnienia roli  opiekunów- tutorów dla wolontariuszy z klasy VIII  i VII w działaniach „Starszy brat, starsza siostra”. Warsztaty zorganizowaliśmy w ramach programu „Uważność kluczem do sukcesu”. Oczywiście online. To jeszcze nie koniec spotkań z Małgosią.  Będzie nam towarzyszyć w nowym roku w super wizjach  naszych działań.

„Projekt „Uważność kluczem do sukcesu” jest finansowany w ramach Programu „Fundusz pomocowy dla organizacji pozarządowych oraz inicjatyw obywatelskich 2020” utworzonego przez polsko-Amerykańska Fundację Wolności, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji”

O projekcie "Uważność kluczem do sukcesu

„Uważność kluczem do sukcesu”

Stowarzyszenie Rzeczpospolita Norwidowska we współpracy ze Szkołą Podstawową im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej realizuje projekt „Uważność kluczem do sukcesu”.  W projekcie zaplanowaliśmy kilkanaście działań dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Są to:

Projekt „Starszy brat, starsza siostra”, to działanie oparte o wolontariat. 10 uczniów klas VIII opiekować się będzie 10 uczniami z klas I-III w formule jeden na jeden. Każdą dwójką opiekować się będzie nauczyciel –tutor.

* „Spotkania z mistrzem”  dla  młodzieży z klas VI-VIII

* Trzy po trzy, czyli projektowe Okazje Edukacyjne

* Warsztaty „W świecie  uczuć – poznajemy siebie” dla klas 0 – VI

* Warsztaty uważności-  „Mindfulness dla nauczycieli”

* Warsztaty tutoringu dla nauczycieli

* Wykłady i warsztaty dla rodziców z trenerem umiejętności wychowawczych, psychoterapeutą. Realizatorem Szkoły dla rodziców.

„Projekt jest finansowany w ramach Programu „Fundusz pomocowy dla organizacji pozarządowych oraz inicjatyw obywatelskich 2020” utworzonego przez polsko-Amerykańska Fundację Wolności, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji”Zrealizowane projekty

Warto przeczytać: