Udostępnij na Facebook
Dzisiaj jest: 23 Luty 2024    |    Imieniny obchodzą: Romana, Izabela, Damian

Spotkania pokoleń-śladami sanktuariów polskich

III Pielgrzymka - Treblinka, Drohiczyn, Korczew, święta Góra Grabarka

We wrześniu wyruszyliśmy w ostatnią pielgrzymkę w projekcie „Spotkania pokoleń- śladami sanktuariów polskich”. Droga wiodła od Treblinki przez niezwykły Drohiczyn, Korczew, do świętej Góry Grabarki. To dla nas trasa szczególna. Miejsca wielokrotnie odwiedzane, a za każdym razem wzbudzające wiele emocji i wzruszeń.

Więcej…

II Pielgrzymka - św Lipka, Lidzbark Warmiński, Gietrzwałd

Druga pielgrzymka seniorów wiodła szlakami Warmii i Mazur. Rozpoczęliśmy wędrowanie od św. Lipki. Zachwycił nas Lidzbark Warmiński. Miasto biskupów. Niezwykłe było sanktuarium w Gietrzwałdzie. Równie piękna, majestatyczna przyroda.

 

Więcej…

I Pielgrzymka Skępe, Ciechocinek, św. Góra Grabarka

Szlak pierwszej pielgrzymki  mieszkańców Strachówki, seniorów, w ramach projektu wiódł do Skępego, Ciechocinka i Płocka. W Skępem zwiedziliśmy sanktuarium Zwiastowania Najświętszej Maryji Panny. Pan Bóg zesłał nam księdza. Podszedł i spytał, czy mamy kapłana. Wyglądał na kleryka! Okazało się, że jest wikariuszem u św. Józefa, na Kole. Przyjechał z ojcem. Będzie katechetą u Norwida (XXIV LO). Mszę odprawił pobożnie, z namaszczeniem. Z kazaniem. I zaproponował błogosławieństwo dzieci, z nałożeniem rąk. Wszyscy się ustawiliśmy.
Podziękowaliśmy mu św. Teresą i hymnem szkoły. To są nasze wizytówki.
Ksiądz ma na imię Michał, jest w Grupie Artystycznej "Fidion". Prowadzi z kolegą stronę internetową poświęconą świętej siostrze Faustynie. Dyplom z rzeźby zrobił w 2001 r. Po obronie pracy dyplomowej wstąpił do seminarium. W czasie trwania studiów wygrał konkurs na pomnik papieża Jana Pawła II w Ożarowie Mazowieckim.
Dalej zawędrowaliśmy do Ciechocinka, pooddychać powietrzem tężni.

Na koniec zwiedziliśmy stare, piekne miasto Płock.

Więcej…

„Spotkania pokoleń-śladami sanktuariów polskich”

Projekt realizowany w ramach PPOW Program Integracji Społacznej
Realizowany był od 05. 08. 2010 r. do 15. 09. 2010 r.
W ramach projketu odbyły się  cztery spotkania integracyjne  ze wspólnym śpiewem i modlitwą.  Przedstawiliśmy różnorodność i bogactwo polskiego Kościoła i polskiej religijności, ale także pokazaliśmy inne wyznania, religie i kulturę. Na spotkaniach przedstawialiśmy trasy i program wspólnych wyjazdów, tak, aby seniorzy aktywnie włączyli się do programu. Spotkania   poprzedzały wyjazdy – pielgrzymki do  miejsc. Zorganizowaliśmy trzy wycieczki-pielgrzymki do:  (1)Drohiczyna-Korczewa- św. Góry Grabarki, (2)św. Lipki- Gietrzwałdu-Lidzbarka Warmińskiego, (3)sanktuarium w Skępem, Ciechocinek, Golub Dobrzyń-Płock.
Zdjęcie i relacje na stronie
http://skepe1.blogspot.com/2010/08/skepe-ks-micha-dutowski.htmlZrealizowane projekty

Warto przeczytać: