Udostępnij na Facebook
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław

Debaty Oksfordzkie

Debata finałowa I Międzyszkolnego Turnieju Debat Oksfordzkich

Zakończyliśmy zmagania w I Międzyszkolnym Turnieju Debat Oksfordzkich. Dziś w Zespole Szkół im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce odbyła się debata finałowa pomiędzy drużyną z Radzymina, a drużyną ze Strachówki.

 

Więcej…

Zaproszenie na debatę finałową

Drugi półfinał w I Międzyszkolnym Turnieju Debat Oksfordzkich

Dziś odbył się drugi półfinał I Międzyszkolnego Turnieju Debat Oksfordzkich.  Nad tezą „Ta strona twierdzi , że aktualne są słowa C Norwida Polacy naród wielki, społeczeństwo żadne” debatowały drużyna z Radzymina  (propozycja) i drużyna z Ostrówka (opozycja).  Poziom debaty , w ocenie sędziów, był wysoki, a argumenty ciekawe.  Nowym elementem, dzięki odwadze publiczności , były wystąpienia wspierające obie  strony już po zakończeniu debaty.

Więcej…

Półfinały w I Międzyszkolnym Turnieju Debat Oksfordzkich

W Zespole Szkół im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej odbyła się pierwsza debata  w I Międzyszkolnym Turnieju Debat Oksfordzkich.pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika i finansowym wsparciu LGD "Równiny Wołomińskiej"

 

Więcej…

I Międzyszkolny Turniej Debat Oksfordzkich - warsztaty

Rozpoczęliśmy I Międzyszkolny Turniej Debat Oksfordzkich pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, ze środków i pod patronatem LGD „Równiny Wołomińskiej”.  Wysłaliśmy zaproszenia (dwukrotnie) do wszystkich gimnazjów z naszego powiatu. Zgłosiły się cztery drużyny; z Zespołu Szkół w Jasienicy, Gimnazjum nr 1 im. Mjr S. Waltera  z Radzymina, Zespołu Szkół w Ostrówku i Zespołu Szkół im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce.

Więcej…

Więcej artykułów…


Zrealizowane projekty

Warto przeczytać: