Udostępnij na Facebook
Dzisiaj jest: 23 Luty 2024    |    Imieniny obchodzą: Romana, Izabela, Damian

Artystyczny wóz Drzymały

Rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego

Jednym z wydarzeń w projekcie „Skarby mojej wioski. Artystyczny wóz Drzymały 2” było ognisko z okazji Rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego. Organizowaliśmy je po raz trzeci. W ten sposób chcieliśmy zaprosić mieszkańców gminy Strachówka do wspólnego świętowania. Była to również okazja do spotkania uczestników kolonii letnich, które organizujemy od 14 lat we współpracy z Caritas diecezji warszawsko-praskiej.

 

Więcej…

Wóz Drzymały w Równem

We wsi Równe przyjął nas Dom Dziecka. Zajęcia sportowe i integracyjne odbyły się na boisku. Przyszło kilkorko dzieci ze wsi i wychowanków Domu Dziecka.

 

Więcej…

Wóz Drzymały w Strachówce

Tak jak w ubiegłym roku wóz zajechał do Strachówki. Spotkaliśmy się na boisku przy Zespole Szkół im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej. Przyszli najwierniejsi uczestnicy projektu, którzy przemierzają z nami szlak od samego początku. Byli także goście specjalni pani Basia Kochanowska (mieszkała i pracowała przez wiele lat w SP w Strachówce) ze swoimi dziećmi  Martą i Szymonem.

Więcej…

Wóz Drzymały w Zofininie

Byliśmy również w Zofininie. W swoim domu przyjęła nas pani sołtys, członek naszego Stowarzyszenia pani Wiesia Ołdak. Jak zawsze gościnna z panią Asią Gorczycą przygotowały pyszne placki ziemniaczane ze słodkim twarożkiem. Palce lizać. Dziękujemy.

Więcej…

Wóz Drzymały w Rozalinie

W czasie realizacji projektu „Skarby mojej wioski. Artystyczny wóz Drzymały 2” przemierzyliśmy wiele kilometrów. Byliśmy w wielu wsiach, w naszej gminie. Relacja fotograficzna z pobytu w Rozalinie, w gospodarstwie agroturystycznym państwa Małgorzaty i Pawła Wiśniewskich „Orzechowe zacisze”. Gospodarze przyjęli nas bardzo serdecznie.

Panie ze Stowarzyszenia „Niesiemy Pomoc, Dajemy Radość” przygotowały wszystkim smaczny poczęstunek. W zajęciach pomagali nam studenci z Włoch; Franczesco, Riccardo, Matteo- przyjaciele wolontariusza Jaśka Kapaona.

Więcej…

Więcej artykułów…


Zrealizowane projekty

Warto przeczytać: