Udostępnij na Facebook
Dzisiaj jest: 15 Październik 2019    |    Imieniny obchodzą: Florentyny, Ambrożego, Gawła

Urodziny Polski

Koncert dla Rzeczpospolitej

 

Nasze Stowarzyszenie również w tym roku pamiętało o Święcie Odzyskania Niepodległości. Nasza propozycja skierowana była do wszystkich mieszkańców, ale przede wszystkim do młodzieży i dzieci Szkoły Podstawowej w Strachówce. Zaprosiliśmy ich na koncert Piotra Kajetana Matczuka lidera Zespołu "Rozmowa z piramidami". Usłyszeliśmy utwory polskich wieszczów narodowych  epoki romantyzmu Norwida, Słowackiego, Mickiewicza, ale także wielkiego barda polskiej wolności Jacka Kaczmarskiego i Przemysława Gintrowskiego. Dziękujemy panu Piotrowi za obecność w Strachówce i (mimo napiętego kalendarza) i piękny koncert.

Więcej…

Urodziny Polski 2015 w Strachówce

Po raz szósty Stowarzyszenie Rzeczpospolita Norwidowska i wójt gminy Strachówka Piotr Orzechowski zaprosiło mieszkańców gminy Strachówka na wspólne świętowanie 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Więcej…

Urodziny Polski 2015

Zapraszamy wszystkie organizacje, instytucje, mieszkańców gminy Strachówka na gminne obchody Święta Odzyskania Niepodległości. W programie bardzo ciekawy, WYJĄTKOWY i niepowtarzalny koncert przygotowany przez Powiatowe Centrum Dziedzictwa i Twórczości i Fundację Caecilianum w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie "Kultura dostępna".

Więcej…

Spotkanie z ministrem Olgierdem Dziekońskim

 

 

Nasze Stowarzyszenie we współpracy z Zespołem Szkół im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej było organizatorem 18 maja 2015 roku spotkania z okazji XXV - lecia Samorządności w Polsce. Gościem specjalnym był minister Olgierd Dziekoński z kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

Więcej…

XXV- lecie Samorządu w Polsce Spotkanie z ministrem Olgierdem Dziekońskim

Jesteśmy organizatorami spotkania z ministrem Olgierdem Dziekońskim z okazji XXV - lecia Samorządu w Polsce.  Zapraszamy wszystkich zainteresowanych szczególnie mieszkańców gminy Strachówka na to spotkanie i dyskusję panelową, którą poprowadzi prof. Sławomir Sowiński z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Więcej artykułów…


Zrealizowane projekty

Warto przeczytać: