Udostępnij na Facebook
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław

Urodziny Polski

Święto Odzyskania Niepodległości. 101 Urodziny Polski

Od dziesięciu lat Stowarzyszenie Rzeczpospolita Norwidowska organizuje w gminie Strachówka obchody Święta Odzyskania Niepodległości. W tym roku uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele p.w. Wniebowzięcia NMP w Strachówce. Przybyły poczty sztandarowe Ochotniczej Straży Pożarnej ze Strachówki i Równego oraz  Szkoły Podstawowej im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce.

Więcej…

Święto Odzyskania Niepodległości

11 Listopada 2019 r. zapraszamy po raz jedenasty na gminne obchody Święta Odzyskania Niepodległości. Szczególnie na koncert Zespołu "Piramidy". Gwarantujemy niezapomniane wrażenia i muzyczną ucztę. Artyści zaśpiewaja nie tylko utwory Adama Mickiewicza, ale także Cypriana Norwida i piosenki patriotyczne. Poniżej słów kilka o zespole

 

Więcej…

Koncert dla Rzeczpospolitej

 

Nasze Stowarzyszenie również w tym roku pamiętało o Święcie Odzyskania Niepodległości. Nasza propozycja skierowana była do wszystkich mieszkańców, ale przede wszystkim do młodzieży i dzieci Szkoły Podstawowej w Strachówce. Zaprosiliśmy ich na koncert Piotra Kajetana Matczuka lidera Zespołu "Rozmowa z piramidami". Usłyszeliśmy utwory polskich wieszczów narodowych  epoki romantyzmu Norwida, Słowackiego, Mickiewicza, ale także wielkiego barda polskiej wolności Jacka Kaczmarskiego i Przemysława Gintrowskiego. Dziękujemy panu Piotrowi za obecność w Strachówce i (mimo napiętego kalendarza) i piękny koncert.

Więcej…

Urodziny Polski 2015 w Strachówce

Po raz szósty Stowarzyszenie Rzeczpospolita Norwidowska i wójt gminy Strachówka Piotr Orzechowski zaprosiło mieszkańców gminy Strachówka na wspólne świętowanie 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Więcej…

Urodziny Polski 2015

Zapraszamy wszystkie organizacje, instytucje, mieszkańców gminy Strachówka na gminne obchody Święta Odzyskania Niepodległości. W programie bardzo ciekawy, WYJĄTKOWY i niepowtarzalny koncert przygotowany przez Powiatowe Centrum Dziedzictwa i Twórczości i Fundację Caecilianum w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie "Kultura dostępna".

Więcej…

Więcej artykułów…


Zrealizowane projekty

Warto przeczytać: