Udostępnij na Facebook
Dzisiaj jest: 23 Luty 2024    |    Imieniny obchodzą: Romana, Izabela, Damian

English Teaching "Korespondencja przez Ocean"

Zajęcia w grupach zadaniowych

Dzisiejsze zajęcia w ramach projektu „Korespondencja przez Ocean. Strachówka – Lincoln” odbyły się w małych cztero-pięcioosobowych grupach projektowych.

 

Więcej…

Zajęcia w projekcie "korespondencja przez Ocean. Strachówka-Lincoln"

Jak co tydzień w piątek 22 listopada odbyły się zajęcia projektowe. Młodzież w interesującej formie uczy się języka angielskiego. Są to zajęcia, na których prowadzący wykorzystują ciekawe materiały dydaktyczne, przygotowują gry, prezentację, zadania do pracy w parach i grupach. Młodzież ćwiczy umiejętność mówienia po angielsku, poznaje słownictwo, słucha nagrań i siebie na wzajem.

 

Więcej…

Wyjazd-pielgrzymka do Ostrówka

W dniu 8 listopada 2012 r wyruszyliśmy z 20 osobową grupą projektową, uczniami klasy VI i I gimnazjum z Zespołu Szkół im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce do domu świętej Faustyny w Ostrówku.

 

Więcej…

Pierwsze zajęcia w programie ET

Rozpoczęły się zajęcia w projekcie „Korespondencja przez Ocean. Lincoln-Strachówka”. Uczniowie Zespołu Szkół w Strachówce, którzy są głównym beneficjentem projektu pracują w dwóch grupach. Spotykają się w piątek na zajęciach prowadzonych przez pana Józefa Kapaona i Sebastiana Radzio. Uczniowie mają godzinę z panem Sebastianem i godzinę z panem Józefem. To nie lada wysiłek, aby w piątkowe popołudnie jeszcze dwie godziny poświęcić nauce. W projekt angażują się także rodzice, którzy przyjeżdżają po swoje pociechy do szkoły.

 

Więcej…

Projekt English teaching "Korespondencja przez Ocean. Lincoln - Strachówka

Stowarzyszenie Rzeczpospolita Norwidowska w partnerstwie z Zespołem Szkół im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce rozpoczyna realizację projektu „Korespondencja przez Ocean. Lincoln- Strachówka”, który otrzymał dofinansowanie w ramach programu English Teaching Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Ogólnopolskim operatorem programu jest Fundacja Nida. Projekt skierowany jest do uczniów klasy szóstej szkoły podstawowej i klasy pierwszej gimnazjum. Jego celem jest wsparcie grupy 20 uczniów w nauce języka angielskiego poprzez dodatkowe zajęcia, nagrywanie scenek, filmików z codziennego życia, prowadzenie korespondencji z rówieśnikami z partnerskiej szkoły w Lincoln w stanie Nebraska USA, warsztaty dla rodziców nt „Jak pomóc dziecku w nauce języka obcego”, spotkania z nativ speakerem, dzień interaktywny pt „Do you speak english?” dla wszystkich uczniów Zespołu Szkół w Strachówce.

Działania i prace uczniów będą prezentowane na ich blogu, stronie Zespołu Szkół i na stronie naszego stowarzyszenia.Zrealizowane projekty

Warto przeczytać: