Udostępnij na Facebook
Dzisiaj jest: 3 Grudzień 2024    |    Imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery

Cudze chwalicie swego nie znacie. Mazowsze tak

Projekt Wypoczynek dzieci i młodzieży poprzez rajdy rowerowe i krajoznawcze „Cudze chwalicie – swego nie znacie: Mazowsze –tak !” realizujemy we współpracy z Sadowieńskim Klubem Rowerowym i Zespołem Szkół im. Rzeczpospolita Norwiodowska w Strachówce.

W ramach projektu zaplanowaliśmy:

1. Rajd rowerowy w dniach 30 kwietnia – 3 maja 2012 „Doliną Bugu” – 4 dni (30 osób)
Trasa rajdu:
Dzień I Sadowne – Sterdyń
Na trasie: lipa drobnolistna o obwodzie 637 cm – największe drzewo w Nabużańskim Parku Krajobrazowym; aleja dębów – pomników przyrody, unikalne jeziorka dystroficzne i rezerwat przyrody „Moczydło”, Sanktuarium Maryjne, Pałac Ossolińskich w Sterdyni
Dzień II Sterdyń – Drohiczyn – dzień spędzony w dolinie Bugu, pałac w Korczewie, przeprawa promem w Drohiczynie, zwiedzanie Drohiczyna.
Dzień III – Drohiczyn – Janów Podlaski
Zwiedzanie Siemiatycz, Sanktuarium w Grabarce (Góra Krzyży), Linia Mołotowa – pas bunkrów wybudowanych w latach 1939-31, Mielnik – miasto wielu kultur, przeprawa promem.
Dzień IV – Janów Podlaski
Zwiedzanie stadniny koni w Janowie
2. Rajd rowerowy po gminie Strachówka
„Znam swoją gminę” – rajd po terenie Gminy Strachówka mający na celu pokazanie ciekawych miejsc dęby w Kątach Wielkich, mogiły Powstańców Styczniowych, stadnina koni w Księżykach, „misteczko domków letniskowych w Rudzie Czernik,
3. Rajd rowerowy
Trasa; Zawiszyn-Kąty-Twarogi-Kamionna-Strachówka – dwór dziadków Marii Konopnickiej w Barchowie grodzisko z IX, osada z XIV wieku, lotnisko z II wojny światowej na terenie sąsiedniej gminy Łochów, przeprawa kładką linową nad Liwcem, jezioro Wygorzele, Leśnictwo Kamionna – zapoznanie z programem ochrony bażanta i kuropatwy, praca leśników – spotkanie z leśniczym.
4. Rajd rowerowy.
Trasa: „Janusz Korczak – Stary Doktor” – w roku Janusza Korczaka rajd rowerowy do Obozu Śmierci i Pracy w Treblince
5. Rajd rowerowy.
Dwudniowy rajd Sadowne-Węgrów-Jarnice-Grębków: po drodze Sadowne: zwiedzanie Muzeum Ziemii Sadowieńskiej, Węgrów: Bazylika Mniejsza (lustro Twardowskiego, koncert organowy), Kościół Ewangelicko-Augsburski), Sowia Góra – widok na dolinę Liwca, nocleg w szkole w Grębkowie.
Dzień II – Dwór i skansen w Suchej (miejsce nagrywania filmu „Wojna i Miłość 1920), Pałac w Sinołęce, Latowicz i Jeruzal – miejsce nagrywania serialu Ranczo)
Projekt potrwa do końca października 2012 r. Współfinansowany jest ze środków Starostwa Powiatu Wołomińskiego w ramach konkursu grantowego.




Zrealizowane projekty

Warto przeczytać: