Udostępnij na Facebook
Dzisiaj jest: 30 Listopad 2022    |    Imieniny obchodzą: Justyna, Andrzej, Konstanty

Trzeci questowy spacer po Strachówce

Kolejne warsztaty tworzenia questu o Strachówce odbyły się 2 sierpnia. Wyruszyliśmy z przed starego, pożydowskiego domu na skrzyżowaniu dróg. Zanim to nastąpiło uczestnicy otrzymali materiały do notowania, posilili się promocyjnymi „krówkami” „LGD Równiny wołomińskiej” (dziękujemy -:)

 

Dzisiejsza trasa nie była długa. Zapewne nie raz i nie dwa, każdego dnia ją przemierzamy, a jednak dzisiejszy spacer był zupełnie inny. Jak wiele ciekawych drobiazgów, tajemnic odsłania się przed uważnymi obserwatorami. Ile pomysłów rodzi się, kiedy na te same rzeczy patrzy wiele par oczu. A przy okazji okazuje się, że jedni mają duszę matematyków -liczą drzewa, inni arystów- rysują drobiazgi, albo układają wiersze, a jeszcze inni myślicieli-myśl rzucają głęboką, nawet po łacinie. To dopiero składa się na bogactwo questu. Choć któż to wie jaka będzie jego ostateczna wersja. Na niewielkim odcinku odkryliśmy wielkie skarby.

Niespodzianki też były. Nieoczekiwane spotkanie i bardzo interesująca rozmowa z panią Heleną Szatkowską, która zaprosiła nas do siebie, na podwórze.

Po dzisiejszym dniu wydaje się, że mamy wytyczoną transę questu. Na kolejnym spotkaniu spróbujemy ją opisać, może narysować, poszukać tytułu, ustalić inne elementy.

Zapraszamy na warsztaty już za tydzień 9 sierpnia 2012 w czwartek o godz. 10:30. Pierwsza część odbędzie się w Zespole Szkół, potem wyruszymy na strategiczne odcinki. Zapraszamy wszystkich chętnych. Także tych, którzy jeszcze nie mieli okazji z nami się spotkać.Zrealizowane projekty

Warto przeczytać: