Udostępnij na Facebook
Dzisiaj jest: 30 Listopad 2022    |    Imieniny obchodzą: Justyna, Andrzej, Konstanty

Spacer po Strachówce - drugie warsztaty budowania questu

31 lipca 2012 odbyły się drugie warsztaty budowania questu o Strachówce w ramach projektu „Wiele źródeł, jedna rzeka pamięci” realizowanego ze środków programu "Działaj loklanie” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności, którego operatorem w naszym powiecie jest Zielonkowskie Forum Samorządowe.

Czy pogoda, czy nadmiar obowiązków, czy może po prostu zapomnienie sprawiło, że przyszło niewiele osób. Mimo to warsztaty się odbyły. Wyruszyłyśmy na spacer uzbrojeni w długopisy, notesy (materiały promocyjne Lokalnej Grupy Działania „Równiny Wołomińskiej”) i aparat fotograficzny, z zamiarem wytyczenia trasy questu. Choć mieszkam w gminie Strachówka prawie 25 lat nie miałam jeszcze okazji spojrzeć na wieś od strony pół i łąk. Questowa wyprawa pozwala widzieć  zwykłe rzeczy; drzewa, łąki, rzeczkę, pola, domy, ogrodzenia, bocianie gniazdo z zupełnie innej, jakby poetyckiej perspektywy. Wszystko wtedy nabiera szczególnego znaczenia. To trochę tak jak w wierszu "Miłość" Czesława Miłosza, który przypomniał mi się podczas południowej wędrówki

Miłość to znaczy popatrzeć na siebie,
Tak jak się patrzy na obce nam rzeczy,
Bo jesteś tylko jedną z rzeczy wielu.
A kto tak patrzy, choć sam o tym nie wie,
Ze zmartwień różnych swoje serce leczy,
Ptak mu i drzewo mówią: przyjacielu.

Ania próbowała już nawet układać podobne... rymowanki.  To, jednak, będzie kolejny etap naszej pracy. Dziś udało nam się zanotować wiele ciekawych spostrzeżeń, szczegółów, przejść połowę trasy. Mamy pierwsze pomysły, ogólny zarys, choć oczywiście, jak to w questach, wszystko może się zmieniać.

Umówiłyśmy się na kolejne spotkanie. Zapraszamy wszystkich na drugi spacer, szczególnie tych, którzy  okropnie się nudzą, dzieci, młodzież? Spotykamy się w czwartek 2 sierpnia, o godz. 10:15 na przystanku PKS w Strachówce. Po questowym spacerze zabieramy chętnych na basen do Wyszkowa.

tekst: Grażyna KapaonZrealizowane projekty

Warto przeczytać: