Udostępnij na Facebook
Dzisiaj jest: 30 Listopad 2022    |    Imieniny obchodzą: Justyna, Andrzej, Konstanty

Pierwsze warsztaty tworzenia questu o Strachówce

Odbyły się pierwsze warsztaty tworzenia questów w ramach projektu „Wiele źródeł, jedna rzeka pamięci”. Przyszło 13 osób. Większość uczestniczyła w wycieczce do Nałęczowa, niektórzy po raz pierwszy usłyszeli o questach.

Rozpoczęliśmy od prezentacji multimedialnej o questingu przygotowanej przez Emilię Badurek, nauczycielkę Zespołu Szkół im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce. Emilia brała udział w warsztatach z Stevenem Glazerem. Omówiliśmy kolejne etapy tworzenia questu i jego elementy. Ważną częścią warsztatów było zebranie i zapisanie wszystkich interesujących nas miejsc, obiektów, zdarzeń Strachówki. Zastanawialiśmy się także nad myślą przewodnią questu, który chcemy zbudować. Co do tego nie ma jeszcze jasności. Uczestnicy spotkania wybrali sobie spośród długiej listy ciekawych rzeczy te, o których informację przygotują na następne spotkanie.

Odbędzie się ono za tydzień 31 lipca we wtorek o godz. 10:00. Wyruszymy z przed szkoły, uzbrojeni w aparaty fotograficzne (kto może), długopisy, aby obejrzeć miejsca, o których będziemy budować quest.

Serdecznie wszystkich zapraszamy. Dołączyć może każdy zainteresowany.Zrealizowane projekty

Warto przeczytać: