Udostępnij na Facebook
Dzisiaj jest: 15 Grudzień 2019    |    Imieniny obchodzą: Nina, Celina, Walerian

Wystawa "Jeden zaszczyt: być człowiekiem" w Jadowie i Strachówce

Wystawa "Jeden zaszczyt:być człowiekiem" przygotowana przez Stowarzyszenie Rzeczpospolita Norwidowska z okazji kanonizacji Jana Pawła II została pokazana w kościele p.w. Znalezienia Krzyża w parafii św. Jakuba w Jadowie.

Towarzyszyła zakończeniu Jerycha Różańcowego, poniedziałkowej Mszy Świętej i przepięknemu nabożeństwu  do Ducha Świętego odprawionemu przez biskupa Marka Solarczyka. Mieszkańcy Jadowa  mieli okazję obejrzeć wystawę również  12 października w Dniu Papieskim. Dziękujemy księdzu dziekanowi Wiesławowi Bocheńskiemu, że mogliśmy pokazać wystawę w Jadowie.

 

Wystawa została również zaprezentowana mieszkańcom Strachówki 22 października w rocznicę rozpoczęcia   pontyfikatu  Jana Pawła II w 1978 roku i w dniu, w którym Kościół katolicki na całym świecie wspomina św. Jana Pawła II w liturgii. Wystawa była również tłem dla pięknego programu artystycznego przygotowanego przez gimnazjalistów i nauczycieli z Zespołu Szkół im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce.Zrealizowane projekty

Warto przeczytać: