Udostępnij na Facebook
Dzisiaj jest: 15 Grudzień 2019    |    Imieniny obchodzą: Nina, Celina, Walerian

Wszystkie kolory świata

Relację z ostatniego dnia zajęć przygotowanych przez nauczycieli Zespołu Szkół im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej i Stowarzyszenia Rzeczpospolita Norwidowska dla dzieci i młodzieży w pierwszym tygodniu ferii opowiem w dwóch odcinkach.

Przed południem zaprosiliśmy dzieci na szycie lalek. Zanim jednak przystąpiliśmy do pracy odwiedził nas pan dzielnicowy Robert Piwowarczyk. Jego wizyta była oczywiście wcześniej umówiona. Opowiedział nam o swojej pracy, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, jak kontaktować się z Policją w razie jakiegokolwiek niebezpieczeństwa. Grupa dziewcząt miała okazję obejrzeć radiowóz, a nawet przez chwilę w nim posiedzieć. Spotkanie było krótkie, bo czekało nas mnóstwo pracy w projekcie UNICEF „Wszystkie kolory świata”. Pomysł polega na tym, aby dzieci z mamami, babciami, w grupach przygotowały charytatywne szmaciane laleczki UNICEF.

Każda z nich ma swoją tożsamość. Dzieci wybrały dla zrobionej przez siebie lalki kraj pochodzenia, kolor skóry, strój, a także imię i wiek, które umieszczą w specjalnym „akcie urodzenia”. Następnie podczas specjalnego wydarzenia zorganizowanego przez szkołę odbędzie się licytacja laleczek. Każdy będzie mógł wybrać lalkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie prawdziwemu dziecku z Czadu przekazując na ten cel wylicytowaną kwotę. Za te pieniądze UNICEF zakupi szczepionki dla dzieci z Afryki.

Rano do szkoły przyjechała pani Jadzia, która pokazała dzieciom przygotowaną przez siebie prezentację multimedialną o krajach świata. Pani Iza i pani Mirka przyniosły maszyny do szycia. W ruch poszły igły i nożyczki. Nawet na obiad, przygotowany przez panie z kuchni, szkoda było czasu, bo pracy było tak dużo. Efekt już jest imponujący, a przecież lalki będą jeszcze wykańczane. To zadanie domowe na drugi tydzień ferii.

Dziękujemy wszystkim, którzy dzisiaj poświęcili swój czas i pomagali dzieciom w szyciu.Zrealizowane projekty

Warto przeczytać: