Udostępnij na Facebook
Dzisiaj jest: 29 Listopad 2020    |    Imieniny obchodzą: Błażej, Walter, Fryderyk

Warsztaty tworzenia szablonów

Zaprosiliśmy młodzież z Zespołu Szkół im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej i Publicznego Gimnazjum im. Andrzeja Zamoyskiego w Jadowie na nockę w szkole. Nie była to jednak taka zwyczajna nocka. Przyjechał na nią, aż z Lisewa Malborskiego, Michał Romanowski  z licealistami Adrianem i Natalią. Nasi  goście poprowadzili z nami warsztaty tworzenia szablonów i przypinek.   Już na samym początku okazało się, że wycinanie szablonów wcale nie jest takie łatwe. Wymaga dużej cierpliwości i dokładności. Mimo to młodzież poradziła sobie z zadaniem. Powstały szablony ważnych dla nas słów, które następnie uczestnicy malowali na tablicach, koszulkach, torbach.  Poznaliśmy także technikę robienia przypinek. Zaprojektowaliśmy przypinki na Święto Odzyskania Niepodległości i logo Zespołu Szkół w Strachówce. Każdy mógł wymyślić swój niepowtarzalny znaczek. W czasie warsztatów  odwiedził nas reporter RzN.TV. Był czas na „długie, nocne  Polaków rozmowy”, słuchanie muzyki i oglądanie filmów. Najwytrwalsi spali tej nocy podobno tylko pół godziny.

Bardzo dziękujemy nauczycielom ZS w Strachówce pani Marioli Orzechowskiej, Joli Staniszewskiej, Jadwidze Subździe i Sebastianowi Radzio za pomoc w organizacji nocnych warsztatów. Dziękujemy fajnej młodzieży, która spisała się na szóstkę. Kolejne spotkanie zapewne niebawem.

Warsztaty tworzenia szablonów były częścią projektu „Wędrujący Norwid” w ramach programu Lokalne Partnerstwa PAFW i  „Kartka z kalendarza”  programu „Działaj Lokalnie”.Zrealizowane projekty

Warto przeczytać: