Udostępnij na Facebook
Dzisiaj jest: 7 Grudzień 2023    |    Imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin

Debaty półfinałowe w Gimnazjum w Markach.

 

 

W gościnnych murach Katolickiego Gimnazjum im. bł. Bronisława Markiewicza w Markach odbył się półfinał Powiatowego Turnieju Debat Oksfordzkich.

Zmierzyły się cztery drużyny.  W grupie A po stronie propozycji wystąpił zespół ze Strachówki w składzie Paulina Śliwka, Sylwia Jarząbek , Patryk Kaczorowski i Kasia Kamińska.  Po stronie opozycji zespół z Tłuszcza w składzie  Katarzyna Niegowska, Patrycja Fiszer, Grzegorz Oleksiak, Anna Jakubik.  Teza brzmiała „Prawa dziecka są przestrzegane”.  W grupie B zmierzyły się drużyny z Ostrówka  w składzie Kamil Fidura, Aneta Saks, Teodor Sawicki, Anna Jastrzębska po stronie propozycji i drużyna z Marek  w składzie Magda Balcerek, Piotr Kuczyński, Oskar Hącel, Jakub Godlewski po stronie opozycji. Drużyny debatowały nad tezą „Ochrona praw człowieka uzasadnia zbrojną interwencję”.

 

Do finału przeszły drużyna  ze Strachówki i Marek. Drużyny z Tłuszcza i Ostrówka walczyć będą o trzecie miejsce.  Debata odbędzie się 5 grudnia, finał 12 grudnia.Zrealizowane projekty

Warto przeczytać: