Udostępnij na Facebook
Dzisiaj jest: 4 Luty 2023    |    Imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej

Debaty w Ostrówku

 

 

12 listopada w Zespole Szkół w Ostrówku odbyły się kolejne dwie debaty Powiatowego Turnieju Debat Oksfordzkich.  Przyjechały drużyny z Tłuszcza, Stanisławowa, Strachówki i gospodarze miejsca drużyna  z Ostrówka.

Teza pierwszej debaty brzmiała „W gimnazjum warto uczyć się wszystkich przedmiotów”. Po stronie propozycji wystąpiła drużyna Strachówki w składzie; Aleksandra Cichocka, Karolina Kowalik, Natalia Wielgo, Emilia Ołdak . Po stronie opozycji drużyna z Ostrówka w składzie Kamil Fidura, Aneta Saks, Teodor Sawicki, Anna jastrzębska. Sędziowie mieli nie lada problem z wydaniem werdyktu ponieważ wystąpienia były bardzo wyrównane.  W ocenie jurorów był remiz, jednak regulamin Turnieju nie przewiduje takiego rozwiązania. W takich sytuacjach głos decydujący ma przewodniczący jury. Tym razem  pan dr Jerzy Szeja wskazał na drużynę z Ostrówka.

Teza drugiej debaty brzmiała „Nauka języka polskiego (w tym literatury) jest potrzebna w każdym zawodzie”. Zmierzyły się drużyny z Tłuszcza i Stanisławowa. Po stronie propozycji wystąpili uczniowie gimnazjum ze Stanisławowa w składzie Wiktoria Szewczuk, Martyna Pietrzyk, Barbara Rogala, Katarzyna Jerzak.  Stronę opozycji wylosowali gimnazjaliści z Tłuszcza. Głos zabierali Katarzyna Niegowska, Patrycja Fiszer, Grzegorz Oleksiak, Anna Jakubik. Wygrała drużyna ze Stanisławowa.

Bardzo dziękujemy pani Iwonie Gajdzie, Annie Fortunie i Sebastianowi Radzio za pomoc w organizacji rozgrywek.

Kolejne stracie już niebawem w piątek 21 listopada w katolickim Gimnazjum Michalitów w Markach.Zrealizowane projekty

Warto przeczytać: