Udostępnij na Facebook
Dzisiaj jest: 19 Wrzesień 2020    |    Imieniny obchodzą: Konstancja, January

Debaty oksfordzkie w Tłuszczu

07 Listopada w Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu odbyły się kolejne dwie debaty w I Powiatowym Turnieju Debat Oksfordzkich.   Zmierzyły się drużyny z Tłuszcza, Marek i dwa zespoły ze Strachówki.  Jako że jesteśmy przed Świętem Odzyskania postanowiliśmy porozmawiać o patriotyzmie, teza pierwszej debaty brzmiała „ Młodzi Polacy nie są patriotami”.

Debatowali po stronie propozycji Katarzyna Niegowska, Patrycja Fiszer, Grzegorz Oleksiak, Anna Jakubik  zespół z Tłuszcza i po stronie opozycji Paulinka Śliwka, Sylwia Jarząbek, Przemek Wielgo, Katarzyna Kamińska drużyna Zespołu Szkół im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce.

Werdyktem jury zwycięsko z pojedynku wyszła drużyna Tłuszcza, choć poziom  debaty był bardzo wyrównany.

Teza drugiej debaty brzmiała „Patriotyzm nie jest nam dziś potrzebny” Po stronie propozycji , w drodze losowania, znalazła się drużyna ze Strachówki w składzie Natalia Wielgo, Aleksandra Cichocka, Urszula Rosa, Emilia Ołdak.  Po stronie opozycji walczył zespół z Marek z Gimnazjum Katolickiego im Bronisława Markiewicza w składzie Piotr Kuczyński, Bogdan Bańkowski, Oskar Hącel, Jaku Godlewski. Zwyciężyła druzyna z Marek i jako pierwsza przechodzi do rozgrywek półfinałowych.

Funkcję marszałka pełniła pani Anna Fortuna, a sekretarza pani Iwona Gajda. Bardzo paniom dziękujemy za pomoc.

Serdeczne podziękowania składamy również dyrektor gimnazjum w Tłuszczu pani Annie Rychcie za gościnność i serdeczne przyjęcie.

Kolejne potyczki już w środę 12 listopada w Zespole Szkół w Ostrówku.Zrealizowane projekty

Warto przeczytać: