Udostępnij na Facebook
Dzisiaj jest: 23 Luty 2024    |    Imieniny obchodzą: Romana, Izabela, Damian

Nasi w Augustowie (XIII Forum, CAL)

Dzięki programowi "Decydujmy razem" po raz pierwszy znaleźliśmy się na Forum Animatorów Społecznych. Pojechaliśmy silną reprezentacją, czego można się domyślić po zdjęciach. Program i wrażenia z forum przeszły wszelkie nasze oczekiwania. Zobaczyliśmy ogromne dobro, które dzieje się w Polsce powiatowej i gminnej. Metropolie niech mówią własnym językiem.

Każdy z uczestników był przypisany do jakiejś grupy, każdy też sam wybierał warsztaty i wizyty studyjne. Nie można było usłyszeć i zobaczyć wszystkiego. Trzeba by pojeździć po kraju (niczym współczesny Kolberg).

To, co sam mogłem usłyszeć i w czym uczestniczyć, wyryło trwały ślad w pamięci. Mogę wskazać tylko nazwy ośrodków - Drohiczyn, Szklarska Poręba, Wałbrzych, Mława, Augustów (Kurianka).

Na każdym dniu pobytu odcisnął się jakby znak wodny - ślad pobytu papieża Jana Pawła II w tymże ośrodku. Papież był obecny także na statku Żeglugi Augustowskiej i trasie rejsu oraz w inspiracjach wielu osób z różnych stron kraju. Mogliśmy spojrzeć na siebie i Polskę Jego oczami. Zobaczyłem, że Duch Święty, wywołany przez Niego na placu Zwycięstwa w Warszawie 2 czerwca 1979 zmienia cierpliwie i wytrwale oblicze Polski.Zrealizowane projekty

Warto przeczytać:

Statystyki

Odsłon : 897015