Udostępnij na Facebook
Dzisiaj jest: 19 Sierpień 2022    |    Imieniny obchodzą: Konstancja, Emilia, Julian

"Co nam zostało z tych lat"

„Co nam zostało z tych lat” to tytuł finałowego przedstawienia, którym Stowarzyszenie Rzeczpospolita Norwidowska  zakończyło obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości. W świetlicy Szkoły Podstawowej im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce  nauczyciele i członkowie naszego stowarzyszenia na jeden wieczór wyczarowali klimat przedwojennej, warszawskiej kawiarni.  Przybyli goście z powiatu wołomińskiego i naszej gminy obejrzeli świetny program kabaretowy przygotowany przez Emilię Badurek i Iwonę Gajdę. Usłyszeli i wspólnie śpiewali z młodymi aktorami  piosenkę Hanny Ordonówny „Miłość Ci wszystko wybaczy”, szlagier z filmu Ada! To nie wypada!, piosenkę „Ach, śpij kochanie” Adolfa Dymszy i Eugeniusza Bodo, czy „Ach, jak przyjemnie” Heleny Grossówny i Aleksandra Żabczyńskiego.  W czasie wieczoru  „panie” kelnerki (uczennice III klasy gimnazjum) podawały gościom  kawę, herbatę i ciastka. W powietrzu unosił się zapach palonych świec i atmosfera przedwojennej Adrii.

 

Częścią spotkania było rozstrzygnięcie,  ogłoszonych przez nasze stowarzyszenie, powiatowych  konkursów; literackiego „W poszukiwaniu bohaterów naszej niepodległości” i fotograficznego „Rodzina dla Niepodległej”. Laureaci otrzymali piękne nagrody: książki, słuchawki, gry, materiały plastyczne i słodycze.  Bardzo się cieszymy, że wszyscy nagrodzeni m.in. z Wołomina, Kobyłki, Ząbek, Radzymina i innych miejscowości rodzinnie  przybyli na galę.  Podsumowane zostały także szkolne konkursy- plastyczny i poetycki, które organizowane były na stulecie Szkoły Podstawowej w Strachówce.

Na zakończenie pięknego wieczoru na salę „wjechał”   biało- czerwony tort  z napisem „Łączy nas Niepodległa”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w zorganizowaniu tego niezwykłego wydarzenia Sebastianowi Radzio, Basi Janus, Mirce Ufnal, Jadzi Subździe, Joli Staniszewskiej, panu Kordkowi, pani Ani, pani Asi. To wielka przyjemność z Wami pracować.

Wydarzenie finansowane było przez Powiat Wołomiński w ramach projektu „100 Lat Niepodległej. Urodziny Polski” i Gminę Strachówka.Zrealizowane projekty

Warto przeczytać: