Udostępnij na Facebook
Dzisiaj jest: 24 Maj 2019    |    Imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna, Milena

Spotkanie z książką regionalną. Wołomin 2017

Dyrektor Powiatowego Centrum Dziedzictwa i Twórczości pani Jolanta Boguszewska- Kolatorska zaprosiła nasze Stowarzyszenie  na „Spotkanie z książką regionalną. Wołomin 2017”. Spotkanie odbyło się w Fabryczce  przy ulicy Orwida w Wołominie. Książki o naszym regionie, historyczne, beletrystyczne, poezję i sztukę  wystawiło piętnaście lokalnych autorów, stowarzyszenia, instytucje  kultury. My zaprezentowaliśmy cztery publikacje, które do tej pory udało nam się wydać w ramach różnych projektów.

 

Pierwszą z 2005 roku „Tu się poznali rodzice Norwida” autorstwa Grzegorza Dudzika i Józefa Kapaona powstała z inicjatywy Komitetu Społecznego „Rzeczpospolita Norwidowska” nieformalnej grupy, która w 2009 roku przekształciła się w Stowarzyszenie Rzeczpospolita Norwidowska. Pozycję „Rzeczpospolita Norwidowska. Dziedzictwo Norwida w Powiecie Wołomińskim”, która zawiera teksty referatów wybitnych norwidologów wygłoszonych podczas organizowanej przez nas w 2013 roku konferencji „Rzeczpospolita w twórczości Cypriana Norwida” oraz tekst Józefa Kapaona „Osobista historia Rzeczpospolitej Norwidowskiej” i tablice przygotowane na wystawę „Rzeczpospolita Norwidowska”. Kolejną pozycją była, składająca się z trzech małych książeczek, publikacja „Norwid – Chrześcijanin. Wiara. Nadzieja. Miłość” powstała w 2016 roku, w ramach projektu „Vademecum, czyli chodź za mną”.  Są to fragmenty poezji Norwida ilustrowane pracami plastycznymi uczniów ze szkół powiatu wołomińskiego, które powstały na konkurs „Norwid – Chrześcijanin”.

 

Czwarta nasza publikacja „O miłości do …Annopola, Strachówki, Polski i Kościoła” autorstwa Józefa Kapaona powstała w ramach projektu „Moja i Twoja historia”, który realizowaliśmy w ramach programu Lokalne Partnerstwa Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Są to fragmenty rodzinnej historii Jackowskich, Królów, Kapaonów związanej z Annopolem i Strachówką, spisanych ze starych pamiętników z końca XIX i XX wieku.

Bardzo dziękujemy pani Joli Boguszewskiej-Kolatorskiej za zaproszenie. To było dla nas wyjątkowe wydarzenie i nowe doświadczenie.

 

Polecamy Państwu nasze publikacje. Możecie je Państwo kupić u nas pisząc na nasz adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zebrane w ten sposób fundusze zostaną przeznaczone na realizacje kolejnych projektów i działania statutowe Stowarzyszenia.

 Zrealizowane projekty

Warto przeczytać:

Statystyki

Odsłon : 374456